Aktualności | Gramy dalej!

Gramy dalej!

Opublikowane: 21.03.2016 / Sekcja: Miasto  Życie i styl  Sport

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego piłkarze gliwickiego Piasta mają tylko 3 punkty straty to prowadzącej w tabeli warszawskiej Legii.

Po remisie 1:1  z Koroną Kielce gliwiczanie rozegrają jeszcze dwa mecze przed podziałem punktów – na wyjeździe z Zagłębiem Lubin i u siebie z Jagiellonią Białystok. Wracając do ostatniego ligowego pojedynku z Koroną w Kielcach nie wszystko w grze gliwiczan mogło się podobać, szczególnie w pierwszej połowie. Żadnego celnego uderzenia na bramkę, niedokładne podania i nerwowa gra w defensywie. Korona skupiała się głównie na kontratakach. W 44. min. spotkania gola strzelili gospodarze. Do przerwy prowadzili więc 1:0. Po wznowieniu gry do boju ruszyli goście. Gliwiczanie zaczęli kreować niebezpieczne sytuacje podbramkowe, ale przełożenia na gole długo nie było. Udało się w 69. min. meczu za sprawą Mateusza Maka, który po przepięknej akcji i wybornym strzale pokonał bramkarza Korony Kielce. – Źle zagraliśmy w pierwszej połowie i mogliśmy przegrywać dużo wyżej. Znacznie lepiej było później. Wprowadziłem na boisko Josipa Barisicia i Sasę Ziveca, zmieniając system na grę dwoma napastnikami. Po naszym trafieniu... mogliśmy od razu wyjść na prowadzenie. Szkoda tej okazji, ale co zrobić. Bierzemy jeden punkt i gramy dalej – mówił po meczu szkoleniowiec Piasta Gliwice, Radoslav Latal.

Sezon zasadniczy piłkarskiej Ekstraklasy zakończy się za dwie kolejki. Przed Piastem jeszcze pojedynki z Zagłębiem Lubin na wyjeździe i z Jagiellonią Białystok u siebie. Potem punkty zostaną podzielone i rozgrywki wejdą w najważniejszą, finałową fazę. Po podziale punktów piłkarze rozegrają jeszcze siedem kolejek.

Korona Kielce – Piast Gliwice 1:1 (1:0)
1:0 – Cabrera, 44 min.
1:1 – Mak, 69 min.

Korona: Trela – Gabovs, Dejmek, Diaw, Sylwestrzak – Sierpina (72. Sekulski), Jovanović, Grzelak, Aankour (79. Rymaniak), Pawłowski (72. Cebula) – Cabrera.

Piast: Szmatuła – Korun, Pietrowski, Hebert, Mraz – Mokwa (56. Barisić), Murawski, Vacek, Badia (62. Zivec), Mak – Nespor (88. Bukata).

Żółte kartki: Rymaniak – Vacek, Nespor, Badia, Mraz.