Aktualności | Cenny remis w Toruniu

Cenny remis w Toruniu

Opublikowane: 20.02.2017 / Sekcja: Sport

Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z FC Toruń 2:2 w spotkaniu 16. kolejki rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Bramki dla Piasta zdobyli Tarasewicz i Dewucki.

Gliwiczanie pojechali do Torunia osłabieni. Wielkim nieobecnym meczu był Maciej Mizgajski. Zabrakło też trenera, Sebastiana Wiewióry, który był na zwolnieniu lekarskim. Jego obowiązki przejął Jacek Podgórski.

Mimo że Piast był wyżej notowanym zespołem w tabeli rozgrywek, to torunianie byli faworytami tego spotkania. Dzięki wyśmienitej dyspozycji z meczu na mecz grali coraz lepiej, a ostatnio ograli m.in. mistrza Polski – Gattę Zduńska Wola.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Pierwszego gola zespół z Torunia zdobył już w 2. minucie meczu. Niebiesko-Czerwoni wyrównali trzy minuty później pięknym strzałem Tarasa Tarasewicza. Rozpędzony Piast ciągle atakował i w 10. minucie Przemysław Dewucki zdobył dla gliwiczan drugą bramkę.

Na początku drugiej połowy Piast miał okazję na podwyższenie wyniku. Zespół z Gliwic trzy razy trafił w bramkę, ale golkiper torunian obronił wszystkie strzały. Groźnie zrobiło się w 29. minucie spotkania, gdy sędzia odgwizdał przewinienie Maksyma Pautiaka w polu karnym. Dla gospodarzy była to szansa na prowadzenie. Strzał Michała Wojciechowskiego pewnie jednak obronił Michał Widuch, który kilka minut później musiał po raz kolejny bronić rzutu karnego, tym razem Cleversona Pelca. Na szczęście zawodnik FC Toruń nie wykorzystał okazji. Chwilę później wyrównującego gola dla gospodarzy strzelił Wojciechowski. Obie drużyny próbowały przeprowadzić jeszcze kilka akcji, ale nic z nich nie wynikło i remis 2:2 utrzymał się już do końca spotkania.

Jechaliśmy do Torunia po trzy punkty, a mamy remis. Myślę jednak, że to sprawiedliwy wynik i nie krzywdzi żadnej z drużyn. W tabeli został zachowany status quo. Wiemy już, że zostaniemy do następnej kolejki na trzecim miejscu – mówił po meczu Jacek Podgórski, drugi trener futsalowego Piasta.

Następny mecz Niebiesko-Czerwoni rozegrają 4 marca. Zmierzą się z Red Dragons Pniewy. (pm)