Aktualności | Piast wygrał z Wisłą Płock!

Piast wygrał z Wisłą Płock!

Opublikowane: 25.07.2016 / Sekcja: Sport

Po niezbyt udanych występach Piasta, zarówno w europejskich pucharach, jak i w pierwszym meczu inaugurującym ekstraklasowy sezon (gdzie przegrał 1-5 z Cracovią), gliwicki zespół odrabia straty. Wygrywając w niedzielę 2:1 z Wisłą Płock, pokazał że potrafi i chce walczyć o najlepszy wynik.

Piast Gliwice udowodnił przed własną publicznością nie tylko, że potrafi grać skutecznie, ale przede wszystkim – elastycznie. Przy braku napastników, eksperymentowaniu z ustawieniem, trener Jiří Neček pokazał, że jego pomysł na grę Piasta jest niezwykle efektywny.

Zaczęło się jednak dosyć chaotycznie. Już w siódmej minucie gliwiczanie stracili bramkę. Arkadiusz Reca strzelił głową i piłka trafiła wprost do siatki. Wisła Płock prowadziła 1:0.

Zespół z Gliwic kilkakrotnie zmieniał ustawienie, by odrobić straty, ale Wisła cały czas atakowała i wydawało się, że publiczność przy Okrzei znów przeżyje chwilę grozy. Na szczęście w 18 minucie gliwiczanie wyrównali. Dobrze ustawiony Sasa Zivec pokonał obronę Wisły, oddając precyzyjny strzał na bramkę.

Od tej pory gliwiczanie coraz śmielej przejmowali inicjatywę. W drugiej połowie rozwiali wszelkie wątpliwości, kto jest lepszy na boisku. W pięćdziesiątej piątej minucie Patrik Mraz oddał celny strzał głową doprowadzając do prowadzenia na 2:1. Wisła próbowała odrobić straty i powalczyć o remis, ale bezskutecznie. Piast utrzymał wynik na 2:1 i pokazał swoim kibicom, że jest w stanie walczyć do końca. (pm)