Aktualności | Walka do ostatniej piłki!

Walka do ostatniej piłki!

Opublikowane: 20.02.2017 / Sekcja: Sport

Po wielu nerwowych akcjach koszykarzom GTK Gliwice udało się pokonać na własnym parkiecie zespół Zatkama Doral Nysa Kłodzko 67:60. Bój o zwycięstwo trwał do ostatnich sekund.

W meczu obie drużyny miały spore problemy w ataku i często pudłowały, zwłaszcza z dystansu. Po blisko 6. minutach tablica wyników wskazywała zaledwie… 6:4. GTK obudziło się za sprawą Michała Jędrzejewskiego i skutecznych rzutów Marcina Salomonika. Gliwiczanie poprawili też celność. Trafili wszystkie na 9. wykonanych rzutów wolnych.

Dzięki Damianowi Pielochowi i Marcinowi Weselakowi, którzy trafiali częściej z dystansu i popełniali zdecydowanie mniej błędów niż przyjezdni, pierwsza połowa należała do gliwiczan (wygrywali 31:19).

W drugiej odsłonie spotkania zawodnicy z Nysy (Aleksander Leńczuk i  Marcin Bluma) poprawili skuteczność. Po kilku minutach trzeciej kwarty był już remis (34:34), a potem przewaga gości. Trzecia kwarta była wyrównana i niezwykle zacięta. Dwoma punktami wygrali ją jednak gliwiczanie (42:40).

Najbardziej dramatyczna była końcówka. Na niespełna dwie minuty przed końcową syreną z dystansu trafił Leńczuk, doprowadzając do remisu (56:56). Wydawało się, że goście przejęli inicjatywę i poważnie zagrażają gospodarzom. GTK wróciło jednak na prowadzenie dzięki pięknym akcjom Pielocha i Jędrzejewskiego, który zdobył ostatnie punkty w meczu, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo. Ostateczna punktacja to wygrana gliwiczan 67:60 (16:11, 15:8, 11:21, 25:20).

Podopieczni Pawła Turkiewicza kolejny mecz rozegrają w Krakowie z tamtejszym AZS AGH. Spotkanie zaplanowano na 25 lutego. (pm)