Aktualności | Ze złotem Wam do twarzy. Gratulacje!

Ze złotem Wam do twarzy. Gratulacje!

Opublikowane: 17.02.2016 / Sekcja: Miasto  Życie i styl  Sport

Zawodniczki KKS Kolejarza Gliwice zdobyły mistrzostwo Polski w halowym hokeju na trawie w kategorii juniorek. Zawody odbyły się w ubiegłą niedzielę, 14 lutego, w Koluszkach. To pierwszy tak duży sukces juniorek Kolejarza.

W turnieju finałowym Halowych Mistrzostw Polski w hokeju na trawie w kategorii juniorek udział wzięły cztery najlepsze drużyny w Polsce, wyłonione w eliminacjach. Drużyna Kolejarza Gliwice trafiła w swoim półfinale na hokeistki HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie, a pierwsza drużyna eliminacji, KS Hokej-Start Brzeziny zmierzyła się z czwartym LKS-em Rogowo. – Już pierwszy półfinał z udziałem drużyn z Rogowa i Brzezin, pokazał, że finały rządzą się swoimi prawami – mówił trener gliwickich hokeistek, Janusz Micał. Faworyzowane brzezinianki nie sprostały wyjątkowo dobrze dysponowanym dziewczynom z Rogowa i po porażce 0:2 pozostała im gra o brązowy medal Mistrzostw Polski. Drugi półfinał w którym spotkały się dwie śląskie drużyny, jak na derby przystało, przyniósł więcej emocji i zwrotów akcji. Gliwiczanki od początku narzuciły swój styl gry i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Mimo problemów z pokonaniem cofniętego do obrony rywala wygrały z Siemianowiczanką 3:2. Finał to kolejny horror z happy endem dla gliwiczanek. Drużyna LKS Rogowo okazała się trudnym przeciwnikiem i mecz miał bardziej wyrównany charakter niż półfinał.  – Lepiej w to spotkanie weszły hokeistki z Rogowa i już w czwartej minucie objęły prowadzenie – wspomina trener Micał. Na wyrównanie gliwiczanki potrzebowały sześciu minut. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy i o losach Mistrzostwa Polski miało decydować ostatnie 20 minut gry. Podobnie jak w pierwszej połowie, pierwszą bramkę zdobyło Rogowo i niekorzystny wynik 1:2 utrzymywał się do 36 minuty meczu. Ostatnie cztery minuty gry to popis gliwiczanek. Tak jak w półfinale zaczęło się od wycofania bramkarki i doprowadzenia do remisu, a następnie zdobycia prowadzenia. Wynik – 3:2. – Musieliśmy się bronić przed szóstką zawodniczek z Rogowa, które po naszym wyjściu na prowadzenie wycofały swoją bramkarkę – podkreśla trener gliwiczanek. Dobrze grające gliwiczanki nie pozwoliły jednak wyjść przeciwniczkom ze swojej połowy, a tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Natalia Wiśniewska zdobyła czwartą bramkę, pieczętując zdobycie tytułu Mistrza Polski 2016.

Halowe Mistrzynie Polski 2016: Nicole Chruszcz (bramkarka),Klaudia Pełka (bramkarka), Natalia Kwiatkowska (kapitan), Karolina Soczalska, Julia Medoń, Martyn Kwiatkowska, Maria Sniegórska, Anna Lipka, Patrycja Sęk, Sandra Tatarczuk,  Natalia Wiśniewska, Aleksandra Dymińska,  Magdalena Kozera, Wiktoria Garbarz oraz Zuzanna Dziadowska. Trenerami drużyny są Janusz Micał i Andrzej Micał.

Zdjęcia: KKS Kolejarz Gliwice