Aktualności | Dobry początek Sośnicy!

Dobry początek Sośnicy!

Opublikowane: 20.02.2017 / Sekcja: Sport

Piłkarki ręczne SPR Sośnica Gliwice pokonały zespół SKF KPR Sparta Oborniki 27:24 w pierwszym meczu rundy rewanżowej I ligi kobiet. Najskuteczniejszą gliwiczanką była Karolina Golec, zdobywczyni 8 bramek.

Spotkanie zaczęło się nerwowo, ale niezwykle pomyślnie dla SPR. Bramkarka gliwiczanek w początkowych minutach meczu odbiła cztery z pierwszych pięciu piłek skierowanych w bramkę Sośnicy. Niestety dobrej obronie nie towarzyszył skuteczny atak. Po 10 minutach gospodynie miały na koncie zaledwie jednego gola, a Sparta prowadziła czterema punktami.

Podopieczne Macieja Haupy został w końcu poderwane do gry za sprawą Katarzyny Bassek i Patrycji Kobusińskiej, które robiły, co mogły, aby przedrzeć się przez linię obrony gości. – Przełamanie nastąpiło w 51. minucie po fantastycznej obronie Patrycji Wróbel i kontrze Karoliny Golec, która przeprowadziła  skuteczny kontratak. Była to nasza najskuteczniejsza zawodniczka. W sumie zdobyła 8 bramek – mówił po meczu Krzysztof Zieliński, prezes SPR Sośnica. – Dzięki trafieniu dwóch rzutów karnych przez Justynę Mrozek i Aleksandrę Abramowicz zaczęliśmy prowadzić czterema bramkami, a do końca meczu pozostawało zaledwie 6 minut – dodał.

Przyjezdne, dzięki dobrze dysponowanej bramkarce SPR, Patrycji Wróbel, nie były w stanie odrobić strat. Ostateczny wynik meczu to wygrana gliwiczanek 27:24. – Gratuluję zawodniczkom oraz mam nadzieję, że w kolejnym, bardzo trudnym spotkaniu pozytywnych emocji nie zabraknie – mówi Krzysztof Zieliński.

Następny mecz z udziałem szczypiornistek SPR Sośnica zostanie rozegrany 4 lub 5 marca. Przeciwnikiem gliwiczanek będzie SPR Olkusz. (pm)